5 gero investuotojo bruožai

Paprastas investuotojas naudoja turimus pinigus ir likusią dalį investuoja. O geras investuotojas turimus pinigus investuoja, tik dalį pasilikdamas kasdieniam naudojimui. Tiesa, investavimas – tai žaidimas tarp rizikos ir piniginės grąžos. Kai kurie iš investavimo uždirba milijonus, kai kurie investuodami praranda tiek pat ar net daugiau. Todėl dalinamės penkiomis gero investuotojo taisyklėmis, padėsiančiomis investuojant uždirbti, o ne prarasti pinigus.

Aiškaus plano nebuvimas – planas į nesėkmę

Geras investuotojas visada turės aiškų tikslą. Labai svarbu turėti struktūruotą planą, padėsiantį pasiekti išsikeltų tikslų. Tam tikros variacijos ir plano koregavimas nukreipia investuotoją nuo darbotvarkės, kuri investuojant atlieka svarbią rolę. Geras investuotojas turi veiksmų planą, kuris yra skirtas uždirbti tam tikrą investicinę grąžą per konkretų laikotarpį.  

Kai žinai gerai, tai ir darai gerai

Geras investuotojas ne tik protingai išnaudoja laiką, bet ir domisi rinka. Jis supranta fondų padėtį, yra įsigilinęs į įmonių, kurių akcijas įsigyja, investavimo strategiją ir filosofiją. Jūs turite žinoti, kur naudojami jūsų pinigai. Geras investuotojas analizuoja įmonių augimo modelį, sistemingai atnaujina savo žinias ir priima teisingus sprendimus, remdamasis turimomis žiniomis.

Išlikite ramūs ir tęskite tai, ką darote

Geras investuotojas didina savo turimą turtą vadovaudamasis kantrybe. Investuojant kantrybė – tai kokybės ir išminties ženklas. Geri ir kantrūs investuotojai nesijaučia blogai dėl 10 proc. akcijų vertės sumažėjimo. Jie ir toliau kantriai laukia investicinės grąžos padidėjimo, spontaniškai neparduodami savo akcijų, nes žino, kad anksčiau ar vėliau rinka vis vien atsigaus. Jie kantriai ir atkakliai laikosi nusimatytų planų ir neleidžia vyraujančioms pirkimo bei pardavimo tendencijoms paveikti jų sprendimų.

Klaidos – svarbi sėkmingo investavimo dalis

Kai geri investuotojai dalinasi savo patirtimi, jie pasakoja ne apie sėkmes, o apie patirtus išbandymus, padarytas klaidas ir išmoktas pamokas. Negalite tapti sėkmingais investuotojais, neatlikę klaidingų skaičiavimų ar kitų klaidų. Svarbiausia, jog net ir geriausi investuotojai klysta, tačiau tai neatbaido jų nuo investavimo. Klaidos – sėkmingesnio investavimo proceso dalis ir galimybė išmokti ko nors naujo.

Gera emocinė kontrolė

Kiekvienas tikras investuotojas žino, kad rinką skatina sentimentai. Rinkos padidėjimą ir nuosmukį daugiausia lemia du emociniai veiksniai: baimė ir godumas. Paprasti investuotojai investuoja remdamiesi šiomis emocijomis. Geri investuotojai supranta šias emocijas, jų poveikį, todėl labiau jas kontroliuoja. Sėkmingi investuotojai taip pat neutraliai reaguoja į laimėjimą ar pralaimėjimą. Jie neatsisako savo investavimo strategijos vien dėl kelių nesėkmių ir netampa perdėtai pasitikintys savimi, kai sekasi.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Kaip kalėdinėms dovanoms neišleisti viso atlyginimo?