Investavimas – nuo ko pradėti?

Investavimas – nuo ko pradėti?

Sukaupėte šiek tiek santaupų ir norite jas kur nors panaudoti? Galbūt planuojate ateitį ar didesnį pirkinį ir svarstote, kaip efektyviausiai sukaupti pradinį įnašą? Tikriausiai neišvengiamai pradėjote galvoti apie investavimą. Jums savo žinoti tris pirmuosius žingsnius.

Informacijos begalė

Informacijos apie investavimą yra begalė – šimtai straipsnių, dalis jų moksliški ir nepatyrusiam investuotojui nesuprantami, kiti, priešingai, siūlo įtartinai paprastus sprendimus ir pasakiškas galimybes praturtėti.

Realybėje mokytis investuoti reikia nuolat. Keičiasi investavimo aplinka, atsiranda nauji metodai ir įrankiai. Visgi labai svarbu teisingai pasirinkti informacijos šaltinius, jei jūsų skaitomoje knygoje ar straipsnyje kalbama apie didesnę nei 10% metinę grąžą, tikėtina, siūlomi metodai yra arba labai rizikingi arba paprasčiausia apgaulė.

Taigi pirmas žingsnis – pradėkite domėtis investavimu.

Norint investuoti reikia turėti, ką investuoti

Disciplina yra vienas iš svarbiausių sėkmingo investuotojo bruožų. Jei kiekvieną mėnesį išleisite mažiau nei uždirbate ir sutaupytas lėšas investuosite, nustebsite, kaip greitai sukaupsite finansinių rezervų. Sutaupydami 8% savo pajamų, po metų jau turėsite vieno mėnesinio atlyginimo dydžio santaupų portfelį, kurį sėkmingai galėsite investuoti.

Antras žingsnis kelyje į investavimą – taupyti pinigus.

Sukaupkite rezervą

Nors nemalonu apie tai galvoti, nelaimės gali ištikti bet kada. Todėl būtina turėti finansinį rezervą. Investuodami visas turimas santaupas rizikuojate, kad nutikus neplanuotam įvykiui (sugedo automobilis, netekote pajamų ar kt.) būsite priversti parduoti savo investicijas. Labai didelė tikimybė, kad parduosite nepalankiu metu ir patirsite nuostolių. Todėl siekiant finansinio saugumo derėtų turėti bent 3-6 mėnesių finansinį rezervą.

Trečias žingsnis – sukaupti rezervą.

Pradėkite po truputį

Investuodami neišvengiamai padarysite nevykusių investicijų. Net patyrę investuotojai dažnai investuoja nesėkmingai ir tai yra normali investavimo proceso dalis. Svarbiausia, kad pelningų investicijų būtų daugiau nei nepelningų. Visgi investavimas kelia daug streso ir nerimo, prie kurio reikia priprasti. Todėl iš pradžių rekomenduojama investuoti mažomis sumomis. Tai padės jums susipažinti su investavimo įrankiais ir mechanika. 

Greičiausiai pirmuosius investavimo sandorius galite atlikti savo banke, vėliau, kai tiksliai žinosite kokių instrumentų ir elementų reikia, galėsite pasižvalgyti į investavimo paslaugas orientuoto brokerio.

Keliaukime kartu investavimo kelionėje

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More Stories
Kaip patogiai sekti savo išlaidas mobiliajame telefone?