Nusprendėte investuoti – ką reikia žinoti prieš pradedant

Daugelis mano, jog norint pradėti investuoti, svarbiausia turėti arba didelį kapitalą, kurį galima investuoti, arba daugybę žinių apie investavimą. Tačiau svarbiausia yra ne tai. Turint bendrą suvokimą apie investavimą ir finansus, sėkmingai „įdarbinti“ galima ir labai mažą sumą pinigų. Patyrę investuotojai pradžioje pataria susikoncentruoti į investavimo ir pačios finansinės gerovės suvokimą, o investavimo strategijos atranką palikti vėlesniam laikui.

Esminiai dalykai, kuriuos reikėtų suprasti dar prieš pradedant investicijas, jog vėliau netektų nusivilti.

Investavimo neišmokstama per naktį

Investavimas – tai ilgas ir nuoseklus procesas, kuris reikalauja konkretaus ir pastovaus įsitraukimo. Visų pirma, dar prieš pradedant investuoti, reikėtų išmokti tvarkyti savo asmeninius finansus. Tiesa, jog kuo anksčiau įdarbinsite savo pinigus, tuo daugiau jų uždirbsite, tačiau nereikėtų iškart susižavėti investavimo idėja ir stačia galva pulti investuoti.

Įsivaizduokite, jog nusprendėte visas savo santaupas investuoti ir nusipirkti kažkokios kompanijos akcijų. Po pusmečio jums prireikė pinigų, tačiau santaupų neturite – tik į akcijas investuotas lėšas. Jūs parduodate turimas akcijas nepalankiu kursu, tai reiškia, jog ne tik neužsidirbate pinigų, bet net susigrąžinate mažiau pinigų nei investavote. Būtent todėl protingiausia yra turėti santaupų, kurias prireikus galėsite panaudoti, o tik tada pradėti investuoti.

Natūralu, jog norint pradėti kažką naujo, visų pirma reikėtų pradėti domėtis, o tai reiškia skaityti ir žiūrėti. Norint skaityti ir žiūrėti – reikia suprasti kalbą bei terminus, kurie yra naudojami. Todėl dar vienas žingsnis sėkmingo investavimo link – suvokti esmines su investavimo procesu susijusias sąvokas. Žemiau rasite kelis skirtingus informacijos šaltinius, kurie gali būti naudingi ne tik pradedantiems žengti investavimo keliu, bet jau ir dabar investuojantiems.

  • Jei pirmenybę teikiate vaizdo turiniui, jums patiks amerikiečio investuotojo Phill Town kanalas Youtube platformoje. Trumpuose vaizdo įrašuose, kurie trunka iki 10 min., investuotojas dalinasi paprastais ir suprantamais patarimais apie investavimą, remdamasis savo asmenine patirtimi. Kanale nauji vaizdo įrašai įkeliami kas savaitę.
  • Nuolat naršantiems telefone ir mėgstantiems klausytis, informacijos suteiks mobilioji programėlė „Learn“. Ši nemokama programėlė siūlo trumpas teorines pamokas apie investavimą, kurias galima skaityti arba klausyti audio formatu. Programėlė rodo pasiektą progresą  t.y. kiek pamokų buvo išklausyta. Nuoroda Google Play arba Apple store.
  • Mėgstantiems klausytis įkvepiančių sėkmės istorijų vertėtų pasiklausyti interviu su Warren Buffett. Tai –  vienas turtingiausių pasaulio žmonių, tikrai išmanančių visas investavimo subtilybes. Interviu su W. Buffett rasite nemažai, tačiau vienas iš „Po truputį“ favoritų yra „Life Advice Will Change Your Future“.  

Investicijų grąža jaučiama tik po dešimtmečio

Svarbu suvokti ir nusiteikti, jog investuojate į ateitį ir gana tolimą. Investicijų grąža nėra juntama akimirksniu – tam reikia nemažai laiko, kartais viso dešimtmečio ar net kelių. Todėl sveika dar prieš pradedant investuoti nusiteikti, jog jei norite, kad investicija būtų sėkminga, tam reikia laiko.

Tarkim, jūs nusprendė investuoti savo 1000 eurų į akcijas, kurių metinė grąžą yra 10 proc. Vadinasi, po metų jūsų 1000 eurų jums bus uždirbęs 100 eurų. Atrodo mažai, tačiau jei įdėtiems 1000 eurų leisite ramiai dirbti, po dešimties metų turėsite sukaupę beveik 2600 eurų. Rodos per dešimt metų tik tiek.  Tačiau jei kas mėnesį dar papildomai investuosite bent po 50 eurų, tai investicinė grąža augs žymiai greičiau. Tokiu atveju jei pirminė jūsų investicija yra 1000 eurų, tačiau jūs kas mėnesį dar investuojate po 50 eurų, tuomet po 10 metų jūs turėsite sukaupę net 11 tūkst. eurų.

Taigi, svarbiausia – apsišarvuoti kantrybe ir finansinės gerovės link judėti po truputį.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Vyrai, moterys ir pinigai. Kam geriau sekasi kontroliuoti finansus – vyrams ar moterims?