Ar tuoktis „apsimoka“?

Per metus Lietuvoje susituokia apie 20 tūkstančių porų. Santuoką „iš išskaičiavimo“ suprantame taip, kad pagrindinis tikslas tuoktis – finansinė nauda. Ir dažnai tai vertinama vien neigiamai. Bet finansininkai skaičiuoja, kad ir meilės vediniems sutuoktiniams yra piniginių pliusų. Kokie jie?

  • Pragyvenimo išlaidų dalinimasis

Bene pagrindinė priežastis sutaupyti pinigų yra išlaidos už būstą ir kitos kasdienių reikmių išlaidos. Jas gyvenantieji drauge dalinasi, o kuriant buitį vienam, visos gultų ant vieno asmens pečių. Kad ir elementarios išlaidos už šildymą ar būsto administravimą – gyvenantys po vieną už tai moka proporcingai daugiau.

Išlaidų dalijimasis dar aiškiau pasimato atsiradus vaikams – auginti mažylį vienam ar dalintis šias išlaidas dviese yra nepalyginami dalykai.

  • Socialinio draustumo pliusai

Finansinės santuokos naudos pasimato ne tik kasdienoje, bet ir sunkiais gyvenimo momentais. Jei tapote našle ar našliu, galite kreiptis dėl našlių pensijos. Tiesa, reikia atitikti bent vieną iš šių dviejų sąlygų: asmuo turi būti sulaukęs senatvės pensijos arba per penkerius metus po sutuoktinio mirties tapo nedarbingu ar iš dalies darbingu. Tokia parama gaunama iki pat mirties.

Yra ir kitų įstatymo suteiktų teisių – pavyzdžiui, susituokę žmonės turi teisę dalintis sveikatos draudimu ir panašiai.

  • Įprastai susituokusios poros gauna geresnes būsto paskolų ar automobilio lizingų sąlygas

Gaudami būsto paskolą drauge su bendraskoliu, o tai dažniausiai būna sutuoktinis, abu skolininkai įsipareigoja vykdyti sudarytą sutartį. Tai reiškia, kad abu bendraskoliai yra vienodai atsakingi už finansinių įsipareigojimų vykdymą – paskolos grąžinimą ir laiku mokamas mėnesio įmokas. Kadangi riziką finansinė institucija paskirsto tarp dviejų asmenų, tikėtina, jog pavyks gauti geresnes skolinimosi sąlygas.

Perskaičius argumentus gal metas pasipiršti savo draugei? O gal laikas padėkoti savo žmonai ar vyrui už finansinę gerovę kartu?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Kaip taupyti pinigus?