Kaip patogiai sekti savo išlaidas mobiliajame telefone?

Biudžeto planavimui būdų yra įvairių. Galite pildyti „Excel“ dokumentą kompiuteryje ar vesti užrašus sąsiuvinyje, tačiau ko gero patogiausias variantas – turėti savo biudžeto ataskaitą telefone. Juolab, kad tam yra ir įvairų programėlių, kurios padeda kontroliuoti biudžetą.

Nežinote, nuo ko pradėti? Štai keletas šiuo metu itin populiarių ir visame pasaulyje pamėgtų nemokamų telefono programėlių:

Wally

Tai – viena populiariausių telefoninių programėlių, padedančių kontroliuoti finansus. Ją atsisiųsti gali ir iPhone, ir Android vartotojai. „Wally“ naudotojui leidžia nesudėtingai sekti išlaidas, primena apie biudžetą ir padeda išvengti per didelio išlaidavimo. Programėlėje išlaidas galima skirstyti į kategorijas ar subkategorijas. Pavyzdžiui, nupirkote naują stalą į svetainę – įvedate kategoriją „Namai“ ir subkategoriją „Baldai“.

„Wally“ informaciją, kuri pateikiama grafikais, galima skaityti ir pagal atskiras kategorijas, ir apžvelgti visas įvestas išlaidas bendrai. Be to, nebūtina mokėjimų vesti rankiniu būdu – programėlėje įdiegta galimybė nuskenuoti pirkinių čekį.

Goodbudget

Ši programėlė puikiai tinka ne tik asmeninio biudžeto planavimui, bet ir norint kontroliuoti poros ar visos šeimos finansus. Mat sinchronizavus programėlę su kito žmogaus „Goodbudget“ paskyra naudotojai gali valdyti bendrą biudžetą. Programėlė veikia ir iPhone, ir Android telefonuose, tad sekti išlaidas patogu visiems naudotojams. Be to, prie paskyros galima prisijungti ir kompiuteryje, tad savo finansų ataskaitas galima stebėti ir pildyti ne tik telefone.

Galbūt tokia programėlė padėtų jūsų partneriui išleisti mažiau?

Fortune City

Tai programa tiems, kuriems biudžeto sekimas atrodo ypatingai nuobodus procesas. Mat šios programos tikslas – skatinti žmones fiksuoti savo išlaidas žaidžiant. Užsiregistravęs vartotojas stato virtualų miestą, o kuo daugiau savo mokėjimų įveda į programą, tuo daugiau namų gali pastatyti. Nors gali pasirodyti, kad toks žaidimas skatina pirkti, o ne kontroliuoti išlaidas, namų, pastatomų per dieną, skaičius yra ribojamas, o išleidus mažiau skiriamos papildomos naudos žaidėjui.

Žaidimo tikslas, kaip ir kitų finansų valdymo programėlių, – padėti valdyti asmeninį biudžetą. Joje taip pat galima stebėti grafikus, sudarytus pagal užregistruotas išlaidas.

Programėlių yra įvairių ir jas kiekvienas gali rinktis pagal savo poreikius – vieni nori stebėti grafikus, kiti labiau įsitraukia į procesą, kai jis turi žaidybinių elementų. Tačiau, jei vis dėlto manote, kad geriausias variantas – užrašyti viską popieriuje, nevarginkite savęs ir pajamas bei išlaidas fiksuokite ant balto lapo! Svarbiausia nepamiršti, į kurį stalčių padėjote sąrašą.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Šeši patarimai, kaip keliauti taupiai