Karantino patarimai, kurie padės apsaugoti ateities finansus

Besitęsiantis karantinas – iššūkis ir verslui, ir žmonėms. Ir nors pirmiausia svarbu rūpintis savo fizine sveikata, ne vienam galvą spaudžia ir mintys apie finansinę gerovę. Tad dabar labai svarbu apgalvoti, ką galite padaryti dėl savo finansinio gerbūvio. Štai keletas patarimų, ko imtis, norint apsaugoti šeimos ateities finansus.

Pirmiausias veiksmas – pokalbis su šeima, antrąja puse. Jei jums neramu dėl ateities finansų, būtinai apie tai pasikalbėkite, pasidalinkite savo būgštavimais, apsikeiskite sprendimais. Taip pat specialistai rekomenduoja paaiškinti jaunesniems vaikams, koks dabar metas, jog negalite vykti į parduotuvę, kada norite, ir pirkti to, ko tik mažieji užsigeidžia. Vyresniems vaikams taip pat papasakokite apie finansinę situaciją. Taip visi kartu apsitarę nuspręsite, kaip galite sutaupyti.

Pasiruoškite „karantino biudžeto“ lentelę

Kitas svarbus žingsnis bet kokioje situacijoje – biudžeto lentelės sudarymas. Specialistai rekomenduoja sudaryti „karantino biudžetą“ ir pasistengti atsidėti daugiau santaupoms bei labai gerai pasverti išlaidas.

Jei jau turėjote susidėlioję savo biudžeto planą, pavyzdžiui, metams, pakoreguokite jį didžiausią dėmesį skirdami ateinantiems keliems mėnesiams – patikslinkite karantino laikotarpio pajamas ir išlaidas būstui, maistui bei kitoms reikmėms. Labai svarbu sąžiningai įvertinti savo finansus ir galimybes, nes tik tikslius skaičius suvedę į lentelę galėsite matyti aiškią situaciją. Pagal tai galėsite numatyti ir santaupų dalį, kurią vis dažniau šiuo metu pabrėžia specialistai.

Tik tai, ko išties reikia

Planuojant „karantino biudžetą“ reiktų atkreipti dėmesį į prenumeratas bei pasverti, kurių paslaugų iš tiesų reikia. Galbūt prenumeruojate žurnalą, nors jo niekaip neatsiverčiate, nes žiūrite serialus „Netflix“ platformoje? Pagalvokite, gal vis dėlto, reikėtų atsisakyti paslaugų, už kurias mokate, tačiau jomis nesinaudojate.

Panaši situacija ir su prekėmis – reiktų pirkti tik tai, ko išties reikia dabar. Nors internetinėse parduotuvėse apstu įvairių išpardavimų, nuolaidų pasiūlymų, per daug jais viliotis nereikėtų. Geriausia pamačius nuolaidas nepulti dėti jų į pirkinių krepšelį. Pirmiausia atsakykite sau į klausimą, ar prekės man tikrai reikia, ar perku tik dėl geros nuolaidos?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Kiek pinigų iš tiesų turėtumėte taupyti?