Pirki vs nuomotis: pirkti, pirkti ir dar kartą pirkti

Visai nesenai dalinomės įrašu, kuriame pateikėme tris priežastis, kurios tvirtino, jog nuomotis būstą – geresnis sprendimas. Tačiau negalima neigti fakto, jog daugybei žmonių įsigyti, o ne laikinai nuomotis nekilnojamąjį turtą, atrodo daug patrauklesnis ir protingesnis sprendimas tiek į jį žvelgiant finansiškai, tiek iš gyvenimo būdo perspektyvos. Tad jei dabar svarstote, ar gyventi nuomojame būste, ar nusipirkti nuosavą, pateikiame tris priežastis, kodėl pirkti nekilnojamąjį turtą prasmingiau nei nuomotis.

1. Jūsų namai – jūsų taisyklės

Nuomojamame būste kontrolė visuomet priklausys buto ar namo savininkui, nesvarbu, kad iš tiesų šiuo metu ten gyvenate jūs. Vadinasi, visus klausimus, susijusius su būsto išplanavimu, interjeru, o kartais net minimaliu dekoravimu turite suderinti su savininku.

Tačiau jei turite savo namus – jūs asmeniškai kontroliuojate visus pokyčius. Nusibodo senasis virtuvės komplektas? Pirmyn, pakeiskite nauju, kad ir šiandien. Bet kada galite perdažyti kambarių sienas, kiliminę dangą pakeisti parketu ar atvirkščiai. Jums nereikia sulaukti buto ar namo savininko leidimo, norint įgyvendinti būsto pokyčius. Viską galite keisti tada, kada norisi jums.

2. Nekilnojamasis turtas – gera investicija

Gyvendami nuosavame būste žmonės kasdien gauna ir įžvelgia akivaizdžią naudą. Pirmiausia – turimas nekilnojamasis turtas suteikia patogumo ir saugumo jausmą. Tačiau įsigytas butas ar namas turi ir nemenką finansinę naudą.

Nuosavo būsto įsigijimas daugeliui žmonių yra geresnė ir žymiai paprasčiau suvokiama investicija nei turimų lėšų investavimas į vertybinius popierius. Taip pat bendra jūsų turimo būsto vertė dažnu atveju gali viršyti pelną, kurį gautumėte, pavyzdžiui, investuodami į akcijas, o NT grąža garantuotai lenkia infliaciją ir tokiu būdu santaupos nenuvertėja. Todėl nekilnojamojo turto pirkimas yra gana paprastas ir saugus būdas investuoti.

3. Pirkti pigiau

Vakaruose nuo nuosavybės poreikio vis labiau tolstama, tačiau Lietuvoje gyventojai, jei turi galimybę, yra linkę nekilnojamąjį turtą įsigyti, o ne nuomotis. Tą sąlygoja šalyje augantys atlyginimai – vis daugiau lietuvių turi galimybę įsigyti namus su būsto paskola, nepaisant to, jog šiuo metu paskolos bankuose yra pabrangusios.

Nuomojantis būstą mokami tokio pačio dydžio komunaliniai mokesčiai, o nuoma dažnu atveju būna didesnė nei mėnesinė įmoka už būsto paskolą. Taip pat reikėtų nepamiršti, jog nuomos kaina yra nustatoma butą ar namą nuomojančio asmens, todėl ji bet kuriuo metu gali pakilti. Jeigu įsigydami būstą imate būsto paskolą, jos mėnesinių įmokų dydis ilgainiui nekis. Todėl žvelgiant į perspektyvą įsigyti nuosavą turtą yra pigiau nei jį nuolat nuomotis.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Vyrai, moterys ir pinigai. Kam geriau sekasi kontroliuoti finansus – vyrams ar moterims?