Pirkti vs nuomotis: 3 priežastys, kodėl laimi nuoma

Nuomotis ar pirkti gyvenamąjį būstą – nuolatinė diskusija. Abu variantai turi svarių argumentų, palenkiančių į savo pusę, todėl apsispręsti gali būti išties sunku. Palaikantieji būsto pirkimo idėją pirmiausia savo pasirinkimą grindžia mėnesiniu nuomos mokesčiu gyvenamojo būsto savininkui. Tačiau pastaruoju metu visame pasaulyje sparčiai populiarėja būsto nuomos tendencija. Štai trys priežastys, kodėl jūs turėtumėte rinktis nuomą, o ne nekilnojamojo turto pirkimą.

1. Nereikalauja didelių santaupų

Gana plačiai paplitusi nuomonė, jog nuomojantis kiekvienas už nuomą sumokėtas euras – yra euras, kurio daugiau niekada nepamatysite. Vis dėlto taip manyti ne visai teisinga. Nuomos mokėjimas nėra pinigų švaistymas. Taip, jūs daugiau nebematysite nuomai išleistų pinigų, bet mainais gausite pastogę sau ir savo artimiesiems.

Įsigyjant būstą dažnai būtina turėti nemažą pradinį kapitalą, nes reikia sumokėti nekilnojamo turto agento mokestį, paskolos pradinį indėlį ir pan. Vėliau prisideda draudimo išlaidos, nekilnojamajam turtui nusidėvėjus – remonto kaštai. Jei būstą nuomojatės, jums apie šias išlaidas galvoti ir joms pinigų atsidėti nereikia. Pakanka turėti lėšų būsto nuomai ir komunaliniams mokesčiams padengti, o likusius pinigus galite išleisti kur norite – keliauti, įsigyti brangesnę rankinę ar laikrodį.

2. Daugiau galimybių investicijoms

Įsigydami būstą, jūs ne tik išleidžiate visas savo santaupas, bet ir dar papildomai skolinatės pinigų iš banko imdami paskolą. Vadinasi, įsigyta nuosavybė dar maždaug trisdešimt metų nepriklausys jums –  ji bus banko tol, kol išsimokėsite paskolą. Taip greičiausiai visi jūsų atliekami pinigai bus išleisti paskolai padengti, o juk juos būtų galima įdarbinti investuojant.

Šioje vietoje nuoma sudaro žymiai daugiau galimybių investicijoms. Jei ateityje vis dėl to norėsite įsigyti būstą, dabar nuomodamiesi gyvenamąją vietą atlikusius pinigus verčiau taupykite investuodami. Įdarbinę savo pinigus ir iš jų gavę investicinę grąžą, nuosavą būstą galėsite įsigyti daug greičiau nei tiesiog taupydami ir kas mėnesį atsidėdami pinigus ateities namams. Taip pat, teisingai investavę, būstą galėsite įsigyti be paskolos arba iš banko užteks pasiskolinti ženkliai mažesnę sumą.

3. Mobilumo galimybė

Įsigijus nuosavą būstą jūs prisirišate prie vienos vietos. Ypač jauniems žmonėms tai nėra pats geriausias sprendimas, nes juos veikia daugybė aplinkos veiksnių. Naujas darbo pasiūlymas ar sutiktas žmogus gali pakeisti ateities planus, o drauge – ir gyvenamąją vietą. Nuomojantis būstą išlieka mobilumo galimybė – bet kada pasikeitus planams galėsite nutraukti nuomos sutartį ir ieškoti kitos vietos. Tad jei nesate užtikrinti, ar konkrečiame mieste gyvensite bent dešimtmetį, verčiau rinkitės būsto nuomą.

Mobilumas svarbus ir kartu gyvenančioms nesusituokusioms poroms. Besinuomojančios būstą nesusituokusios poros išsaugo galimybę be didesnių sunkumų persikraustyti, jei santykiai nutrūktų ir tarpusavio keliai išsiskirtų. Nuosavo būsto įsigijimas apsunkina procesus, nes yra daugybė teisinių iššūkių, su kuriais susiduriama skyrybų ir nuosavybės dalybų metu. Net jei abu žmonės vienodai prisideda prie paskolos įmokų, teisę į turtą turi tik būsto savininkas. Tad jei būsto savininkas staiga nuspręs parduoti nuosavybę, kitas asmuo neturės kito pasirinkimo, kaip tik išsikraustyti.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Kiek pinigų iš tiesų turėtumėte taupyti?