Išlaidavote gruodžio šventėms? 5 patarimai, kaip išgyventi sausį

Kalėdinės dovanos ir Naujųjų metų sutikimo vakarėlis ištuštino piniginę, todėl sukate galvą, kaip išgyventi sausį? Dažnai dėl per didelių išlaidų gruodį pirmasis naujųjų metų mėnuo finansiškai būna sudėtingesnis nei kiti. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje net du trečdaliai darbingo amžiaus žmonių 2020-uosius pradeda su skolomis. Kad sausis neapkarstų, dalinamės patarimais, kaip sutaupyti ir atgaivinti savo finansus.

  1. Tiksliai apibrėžkite biudžetą

Labai svarbu neapsimetinėti prieš save ir įvertinti, kiek iš tikrųjų pinigų turite. Atmeskite visas galimybes pasiskolinti, neskaičiuokite tų pinigų, kurių dar neturite. Susumuokite tik tai, ką turite dabar. Įsivertinkite, kiek galite sau leisti ir ko turite atsisakyti, kad galėtumėte sumokėti svarbiausius mokesčius.

Tokį sąrašą paruoškite konkrečiai sausio mėnesiui, tačiau kartu galite pradėti dėlioti ir visų metų biudžetą. Juk nauji metai – nauji tikslai. Tiesa, jie irgi turi būti realūs, tad neužsimokite per plačiai ir pasverkite, kiek galite sau leisti atsidėti santaupoms, kiek išleisti pramogoms ar ne pirmo būtinumo pirkiniams.

2. Peržiūrėkite narystes ir abonementus

Jei norite sumažinti išlaidas, atsisakykite narysčių ar prenumeratų, kurios nėra reikalingos. Televizijos kanalų prenumeratų, sporto klubų narysčių bei kitų abonementų, kuriais nesinaudojate ar naudojatės labai mažai, nutraukimas ar sumažinimas gali padėti sutaupyti. Ar tikrai verta pirkti metinę VIP narystę tam, kad galėtumėte stebėti visas krepšinio rungtynes, jei jose apsilankote vos keliskart per metus?

Taip pat nepakliūkite į kasmetinius spąstus „Naujais metais sportuosiu“. Daugelis pasižada, tačiau salėje apsilanko tik pirmas tris dienas. Įsivertinkite, ar tikrai esate pasiryžę, ar turėsite pakankamai noro ir laiko. Jei vis dėlto abejojate, luktelkite.

3. Apribokite pasibuvimus mieste

Dalyvauti kiekviename draugų vakarėlyje ar pažiūrėti naujausią filmą kino teatre – neprivalote. Juolab, jei galimybės tam yra ribotos.

Visgi pulti į kraštutinumą, užsirakinti namuose ir atsiriboti nuo kitų nevertėtų. Jei planuojate vakarą su kompanija, apsvarstykite galimybę pasikviesti juos į svečius ar paieškokite pigesnio baro mieste. Prieš susibūrimą taip pat reikėtų paskaičiuoti, kiek galite išleisti, ir stengtis savo numatyto biudžeto neviršyti.

4. Sumažinkite išlaidas maistui

Pietūs mieste neretai kainuos kur kas daugiau nei juos pasigaminti namuose. Nepatingėkite po darbo užsukti į parduotuvę užuot užsisakius maisto į namus. Paieškokite naujų paprastų receptų – galėsite ne tik sutaupyti pinigų, bet ir paragauti ko nors naujo. O gal nustebsite atradę pomėgį gaminti?

5. Venkite impulsyvių pirkinių

Specialistai rekomenduoja kontroliuoti impulsyvų pirkimą naudojant 30 dienų taisyklę. Jos esmė – kai tik pamatote daiktą, kurio norite, bet negalite sau pateikti svarių argumentų, kodėl daikto jums reikia, palaukite 30 dienų. Jei po tiek laiko vis dar negalėsite atsikratyti minties, jog daiktą privalote turėti, pirkite.

Tiesa, tarp švenčių – kaip tyčia – prasideda išpardavimų metas, kuris tęsiasi kone visa sausį. Žinoma, tokiu laikotarpiu galite įsigyti reikalingų daiktų pigiau, tačiau neretai nuolaidos paskatina impulsyvų pirkimą. Todėl, kaip ir visų išpardavimų metu, reikėtų pasverti kiekvieną pirkinį ir gerai apgalvoti, ar jo tikrai reikia.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Ar išbandysite jėgas Nacionaliniame ekonomikos egzamine?