Kaip kalėdinėms dovanoms neišleisti viso atlyginimo?

Kalėdinis laikotarpis vienus džiugina lempučių mirgėjimu ir eglutėmis, kitus apkrauna galvos skausmu, ką dovanoti artimiesiems. Daugumai rimtu uždaviniu tampa ne tik tai, kokią dovaną išrinkti, bet ir kaip pasveikinus draugus nelikti su tuščia pinigine arba, dar blogiau, – neįklimpti į skolas. Finansų specialistai išskiria keletą patarimų, kurie padės neišleisti per daug.

  • Sudarykite dovanų sąrašą

Vienas svarbiausių patarimų, padėsiančių sutaupyti perkant kalėdines dovanas, – sudaryti aiškų biudžetą ir juo vadovautis. Sudarykite sąrašą tų, kuriuos norite pasveikinti, ir iškart apmąstykite, kokios dovanos jiems tiktų labiausiai. Galbūt turėsite keletą minčių? Surašykite visas ir pridėkite kainas. Taip galėsite matyti sumas ir įvertinti minimalų ir maksimalų dovanų biudžeto variantus bei juos pakoreguoti.

Galvodami apie kiekvieną žmogų ir dovaną jam prisiminkite, kad kur kas svarbiau dėmesys, o ne dovanos kaina!

  • Pirkite dovanas nuolaidų metu

Kuo anksčiau apgalvosite dovanas, tuo didesnė tikimybė, kad jas galėsite nupirkti už geresnę kainą. Kai jau žinosite, ką norite nupirkti artimiesiems, pasidomėkite akcijomis, nuolaidomis, išpardavimais. Galbūt dovaną galite nupirkti lapkričio pabaigoje vyksiančio „Black Friday“ metu ir taip sutaupyti? Tą dieną didelė dalis gamintojų ir parduotuvių taiko nemažas nuolaidas.

Taip pat nepamirškite patikrinti kainų internetinėse parduotuvėse. Ne paslaptis, kad kartais ten galima rasti pigesnių prekių. Perkant internetu reikėtų atkreipti dėmesį į pristatymo laiką, kad paskui nereikėtų raudonuoti aiškinantis, jog dovana nespėjo laiku atkeliauti.

  • Nepalikite visko paskutinei minutei

Jau nuo pat gruodžio pradžios parduotuvės – pilnos „Kalėdų senelių“, ieškančių dovanų. Pernai skaičiuota, kad Amerikoje net 40 proc. pirkėjų kalėdines dovanas pradeda pirkti 10 dienų prieš šventes. Lietuvoje daugelis irgi neskuba ir dažnai į parduotuves eina tik paskutinėmis dienomis. Todėl, norint išvengti masės žmonių, naudinga dovanų pirkimą pradėti dar lapkritį.

Ankstyvas pirkimas ne tik padės sutaupyti finansiškai, bet ir padės išvengti galvos skausmo, kai gruodžio viduryje atrodo, jog visas miestas užsikrečia dovanų karštlige ir siaubia parduotuves. Be to, turėsite laiko gerai apgalvoti visus variantus, o jei persigalvosite ir rasite tinkamesnę dovaną, galėsite grąžinti jau nupirktą ir dar spėsite atgauti pinigus iki švenčių.

  • Keiskitės dovanomis

Turite visai šeimai ar bendradarbiams nupirkti dovanas? Išrinkti dovaną kiekvienam – ne tik atima daug laiko, bet ir finansų. Paraginkite šeimą, bendradarbius, draugus keistis dovanomis. Taip vienam užteks nupirkti tik vieną dovaną, vietoje kelių ar net keliolikos.

Dovanų mainams idėjų yra įvairių – galite iš anksto burtų keliu išsirinkti kas kam įteiks dovaną, galite pirkti universalią dovaną, kuri tiktų visiems, ir tik šventės dieną išrinkti kam ją įteiksite.

  • O gal neverta išleisti nė cento?

Ne veltui sakoma, kad laikas – neįkainojamas. Atsižvelgiant į tai, dovana artimiesiems gali būti jūsų laikas. Pavyzdžiui, pažadas prižiūrėti sesers kūdikį, kai ši turės reikalų, pavedžioti draugo šunį, kol bičiulis atostogaus, ar įsipareigojimas kelis mėnesius tvarkyti namus, o kolegai ruošti rytais kavą. Tokiai dovanai neišleisite nė cento, tačiau dėmesį parodysite.

Žiemos švenčių metu svarbiausia – buvimas kartu su artimaisiais. Tad galbūt sutarkite su kolegomis, šeimos nariais, draugais dovanų visiškai atsisakyti ir vietoje to paleisti laiką drauge? Jauki vakarienė namuose, darbovietėje ar pas draugus gali būti kur kas geresnė dovana nei materialūs dalykai.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

More Stories
Ar išbandysite jėgas Nacionaliniame ekonomikos egzamine?