Šeši patarimai, kaip keliauti taupiai

Norite keliauti, bet nenorite išleisti per daug? Atostogaujate tik kartą per metus, nes vienos atostogos kainuoja tiek, kad išeikvojate visą metinį kelionių biudžetą? Yra būdų, kaip pailsėti neišleidžiant tūkstančių. Dalinamės svarbiausiais patarimais, kaip sutaupyti keliaujant.

  • Keliaukite ne sezono metu

Dauguma kelionių ne atostogų sezono metu yra kur kas pigesnės – nuo lėktuvo bilietų iki suvenyrų ar automobilio nuomos paslaugų. Pavyzdžiui, rudenį į populiariuosius Ispanijos, Italijos ar Portugalijos kurortus nuvykti galima pigiau nei vasarą ar pavasarį. Be to, paplūdimiuose nereikės stumdytis tarp masės žmonių – jų bus gerokai mažiau.

Dažniausia kainų skirtumo priežastis – klimatas. Žmonės nori, kad oras visą atostogų laiką būtų geriausias koks tik gali būti tame regione. Tačiau tai nereiškia, kad poilsis Tenerifėje bus geras tik liepos ar rugpjūčio mėnesį, kai Pietinėje salos pakrantėje oras sušyla iki 30 laipsnių. Spalį saloje – daugiau nei 25 laipsniai šilumos, o kelionių kainos, lyginant su vasaros mėnesiais, ženkliai mažesnės. Palaukę rudens ir neperkaisite, ir sutaupysite.

  • Apsistokite ne tik viešbučiuose

Vykdami į konkretų miestą, patikrinkite visas apsigyvenimo galimybes. Nors internetinėse svetainėse galite iš anksto užsisakyti ir nakvynę svečių namuose ar rezervuoti prabangų viešbutį, verta patikrinti ir kitus variantus. Vis daugiau žmonių renkasi nuomoti butą savo kelionei.

Buto nuoma neretai gali būti pigesnis variantas. Be to, jis gali būti net ir patogesnėje vietoje nei viešbutis. Renkantis buto nuomą turėsite ne tik kur nakvoti, bet ir vietą, kur galėsite pasigaminti maisto. Mat butuose įprastai yra ir virtuvėlės. Beje, pasidomėkite, galbūt į nuomos kainą bus įtraukti ir pusryčiai.

  • Paragaukite/pasigaminkite vietinių patiekalų

Atvykus į svečias šalis vienas iš privalomų dalykų – išbandyti nacionalinę virtuvę ar bent vieną tradicinį patiekalą. Kepsnį su bulvėmis gausite bet kokioje šalyje – ar namuose, ar užsienyje. Tad išvykę atostogauti aplenkite europietiško maisto kavines ir parduotuves, kurios jums siūlo įprastų produktų. Jei gaminti ruošiatės sugrįžę į vietą, kurioje apsistojote, paklauskite vietinių jų tradicinių receptų, įsigykite vietinių produktų. Jie dažnai būna pigesni nei importuotos prekės, o ir skonis skiriasi ženkliai.

Jei vis dėlto nenorite patys ruošti maisto, nebijokite užsukti į mažesnes kavinukes ar pasidomėti, kokį maistą parduoda kioskeliuose. Galbūt ten bus vietinių gyventojų ruošiami tradiciniai patiekalai? Tokiu atveju už juos sumokėsite keliskart mažiau nei restorane.

  • Pasidomėkite nemokamomis veiklomis/pramogomis

Pasidomėkite įdomiomis nemokamomis lankytinomis vietomis. Nesidrovėkite apie jas paklausti vietinių – ir tų, iš kurių nuomojate butą, ir dirbančių viešbučio, kuriame apsistojote, registratūroje. Daugelyje miestų galite rasti nemokamų pramogų, muziejų ir apžiūrėti miestą neišleisdami krūvos pinigų. Dar neišėję iš kambario, kol veikia nemokamas belaidis interneto ryšys, patikrinkite, kur būtų įdomiausia nuvykti ir pasivaikščiokite užuot važiavę taksi, jei jūsų norima lankytina vieta nėra pernelyg toli. Taip ir sutaupysite, ir, galbūt atrasite vietų, į kurias net neplanavote užsukti.

Žinoma, norint pažinti dar nelankytą šalį, bus vietų, kurios kainuos daugiau, nei jūs norėtumėte. Tačiau sutaupę vienur, galėsite daugiau pinigų skirti brangesniam bilietui į dominantį muziejų ar ypatingą pramogą.

  • Nebijokite išsukti iš pagrindinių gatvių

Pagrindinėse gatvėse, miestų aikštėse kainos net už kavos puodelį gali siekti keliolika eurų. Norintiems sutaupyti specialistai rekomenduoja išsukti iš pagrindinių gatvių. Mat kainų skirtumas mažiau lankomose gatvelėse įprastai gerokai žemesnės. Be to, norint pažinti miestą bus įdomu pasivaikščioti ne tik turistiniais maršrutais, bet ir pamatyti tikrąjį vietos gyvenimą. Tad nebijokite būti spontaniški ir vietoje pietų Venecijoje Šv. Morkaus aikštėje paieškokite restorano už kelių gatvelių nuo jos – kaina gali būti mažesnė keliskart.

  • Ruoškitės atostogoms iš anksto

Kone svarbiausias patarimas planuojantiems keliauti – pinigus atostogoms taupyti pradėti anksčiau, o ne likus mėnesiui iki kelionės. Kuo anksčiau pradėsite taupyti, tuo lengviau bus sukaupti didesnį biudžetą atostogoms ir pamačius pigios kelionės pasiūlymą nereikės gailėtis, kad nėra pinigų. Vietoje kavos – kelis eurus atsidėkite kelionei galvodami, kad tą kavą kur kas geriau bus gerti Paryžiaus kavinukėje. Nustebsite, kaip po truputį atsidėdami greitai sutaupysite.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
More Stories
Asmeninis biudžetas – kas tai?